Przejdź do głównej zawartości

Postaw na siebie zamiast poświęcać się dla innych

    Przy okazji zbiorowej, choć chaotycznej pomocy uchodźcom z Ukrainy zauważyłam pewną tendencję: znam osoby, które tak bardzo zaangażowały się w tę pomoc, że biorą urlopy, ograniczają działalność biznesową, rezygnują z rozwoju, zadbania o siebie, bo uznały, że muszą się poświęcić dla dobra innych.

👉Szczerze? Uważam, że to DUŻY błąd. 

Samo sformułowanie ‘poświęcać się dla innych’ działa na mnie jak płachta na byka. Bo jak chcesz pomóc innym, kiedy sama ledwo funkcjonujesz? Przykrywanie swoich problemów pracą charytatywną nie załatwi ich.


    Ja stale inwestuję w swój rozwój i rozwój swojej firmy: wykupiłam kurs, który zwiększy moje kompetencje, wprowadzam nowe produkty, aktualnie zmieniam system do wysyłki mailowej. Wydawałoby się, że przecież wojna, szalejąca inflacja, drożyzna i trzeba ciąć koszty, ukrócić wydatki, zacisnąć pasa, bo nie wiadomo, jak się sprawy potoczą. 

Widzisz, tylko dla mnie to INWESTYCJA, a nie koszt. Dlatego właśnie teraz inwestuję w swoje kompetencje. Bo nawet, jak inflacja zjada moje oszczędności, to wiem, że mogę te pieniądze znów zarobić, że dam sobie radę. 


Ale wiem, co się dzieje wokół. Nie jestem oderwana od rzeczywistości i twardo stąpam po ziemi. Dlatego w tym roku rezygnuję z wyjazdu na urlop, ale absolutnie nie rezygnuję z ODPOCZYNKU i czasu dla siebie! Widzisz różnicę? 

Pieniądze, które miałabym wydać na wakacje pod palmami, inwestuję w swój rozwój. W niepewnych czasach STAWIAM NA SIEBIE.💪


    Wiosna to idealny czas na regenerację sił, na zadbanie o siebie. Nie poradzę Ci, jak zrobić odświeżającą maseczkę na twarz ani jak ugotować coś z nowalijek 😉

Ale za to pomogę Ci zmierzyć się z Twoimi obawami i przejść przez zmianę zawodową z sukcesem 🏆


👉A jak to jest u Ciebie - poświęcasz się dla innych czy stawiasz na siebie?Zdj. Canva


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy to początek rynku pracodawcy?

 🔔 Nie chcę straszyć, ale od czasu do czasu dobrze jest skonfrontować się z rzeczywistością. Sytuacja na rynku pracy robi się niepokojąca. Czuć powiew zimnych wiatrów zmian. ale żeby nie było, że to tylko moje odczucia, trochę danych. Jak podała “Rzeczpospolita” (rp.pl) w artykule z 11.01.2024 r., liczba ogłoszeń o pracę  w ostatnim czasie jest na najniższym poziomie od 3 lat.  Przyczyną - według ekspertów - są m.in. zwiększające się koszty prowadzenia działalności, w tym wysoka podwyżka płacy minimalnej. To oczywiście skutkuje tym, że kandydaci mają mniej ofert pracy do wyboru. Sama również doświadczam tego spadku na swoim lokalnym podwórku. Portal money.pl opublikował 26.01.2024 r. ciekawy artykuł wraz z  mapką z miastami, gdzie przewidziane są zwolnienia grupowe. Niestety, jest na niej również moje miasto Słupsk link do artykułu: grupowe zwolnienia Jednak ostatnie badanie “Barometr zawodów” dla województwa pomorskiego wskazuje też, że w 2024 r. będzie brakować pracowników z branży:

Złote zasady w CV

 👉Czy wiesz, jakie najważniejsze informacje powinno zawierać CV? 🎧Jeśli nie lub masz wątpliwości, to zapraszam do wysłuchania rozmowy ze mną w Radiu Gdańsk z 16.01.2024 r. Jak napisać CV - porady eksperta