Przejdź do głównej zawartości

Pomorskie kobiety na rynku pracy - raport

 👉Jaka jest sytuacja pomorskich kobiet na rynku pracy?

O tym mówi raport Pomorskiego Obserwatorium Rynku Pracy z października 2023 r.

Badanie pokazuje, że kobietom nadal jest trudniej.

⭕Wciąż mają trudności w łączeniu życia zawodowego z rodzinnym i

⭕zarabiają mniej niż mężczyźni, wykonując pracę na tych samych stanowiskach.

✔ Wiele kobiet nie zabiega też o awans i podwyżkę, ale te, które to z robią, często je otrzymują.


Na Pomorzu kobiety stanowią 51 proc. mieszkańców województwa. Blisko 440 tys. pracuje, najczęściej w takich obszarach jak:

✔opieka zdrowotna i pomoc medyczna,

✔edukacja,

✔usługi.


Do czynników determinującymi życie zawodowe Pomorzanek należą:

✔posiadanie dzieci,

✔wiek oraz

✔wykształcenie.


Raport zawiera również rekomendacje.

Jedna z nich dotyczy wprowadzenia mentoringu dla kobiet, w ramach którego na terenie gmin (np. w ramach spotkań grupy wsparcia) odbywać się będą spotkania z kobietami, które osiągnęły sukces zawodowy. Ważne, by mentorki profilem zawodowym były zbliżone do dominujących lokalne branż oraz by były mieszkankami danej gminy. Dzięki temu kobiety mogłyby odzyskać wiarę we własne możliwości i zobaczyć, że innym, mimo przeciwności i podobnych trosk i problemów, udało się połączyć życie zawodowe z osobistym i osiągnąć (różnorodnie pojmowany) sukces zawodowy. 


⭐ Na terenie Słupska powołałyśmy właśnie Strefę Kobiet Klub Przedsiębiorczych Kobiet, która - mamy nadzieję - wzmocni kobiety w osiąganiu sukcesu zawodowego.


Raport jest do pobrania na stronie

https://porp.pl/sytuacja-kobiet-na-rynku-pracy-wojewodztwa-pomorskiego-raportKomentarze

Popularne posty z tego bloga

O perłach

  Zbieram opinie klientek, jak perełki.  Kiedy mam trudny czas, wracam do nich, żeby przypomnieć sobie, że to, co robię ma sens. Że kilkaset godzin coachingu z klientkami, to nie tylko doświadczenie zawodowe, ale też doświadczanie zaufania i towarzyszenie w kawałku życia innych osób.  Za każdą opinię jestem wdzięczna.❤️  To dla mnie ogromne wsparcie, kiedy ogarnia mnie zwątpienie i bezsilność. To dowód na to, że myślenie “jestem beznadziejna” nie jest prawdą. Każda rekomendacja jest jak ta perełka, którą nawlekam na nitkę, żeby po jakimś czasie mieć piękny naszyjnik.📿 Przymierzam. Pasuje mi.  Niedawno otrzymałam kolejną od klientki, która chce zachować anonimowość: “ Zdecydowanie polecam sesje coachingowe z Panią Anetą każdemu, kto stoi przed decyzją o zmianie w życiu zawodowym. Jej fachowość, zrozumienie oraz skuteczność sprawiają, że to doświadczenie staje się nie tylko pomocne, ale także inspirujące. Dzięki Pani Anecie zyskałam zrozumienie, w jaki sposób przejść przez proces zmiany

Złote zasady w CV

 👉Czy wiesz, jakie najważniejsze informacje powinno zawierać CV? 🎧Jeśli nie lub masz wątpliwości, to zapraszam do wysłuchania rozmowy ze mną w Radiu Gdańsk z 16.01.2024 r. Jak napisać CV - porady eksperta