Przejdź do głównej zawartości

Czy w pewnym wieku znajdę pracę?

 Niedawno trafiłam w sieci na piękny przykład zmiany zawodowej kobiety @w_pewnym_wieku. Artykuł ukazał się na instagramowym profilu Autorki. Udostępniam za jej zgodą.
Po prostu musicie to przeczytać.

👉" CZY ZNAJDĘ PRACĘ #WPEWNYMWIEKU

👉Czy ktoś będzie chciał mnie zatrudnić? 

👉Czy mam szansę rozwijać się zawodowo? 

👉Czy mogę lepiej zarabiać? Jak długo będę mogła pracować i zarabiać?

🍒 Nie, to nie są moje pytania z dziś. To moje pytania sprzed 40. Jestem dziennikarką i redaktorką prasy drukowanej. Od 18 roku życia żyłam z rynku, który gwałtownie się załamał. Pamiętam, że po 20 latach intensywnej pracy zawodowej stanęłam przed pytaniem: co dalej? Powód był banalny – zmiana stawek.
🍒 Przez Internet i smartfony zmniejszyła się liczba miejsc, które chciały płacić za profesjonalne dziennikarstwo. Stawki poleciały w dół. Przykładowo moja stawka za reportaż do kobiecego pisma wynosiła 1500 zł, a spadła do… 300 zł. Wielu moich przyjaciół z branży przeszło do PR albo reklamy.
🍒 Musiałam zmienić sposób zarabiania pieniędzy. Pamiętam, jak siadłam w kuchni nad białą kartką z długopisem Bic. Moją główną obawą było to, że po 20 latach w konkretnym zawodzie… jestem za stara by coś zaczynać na nowo!
🍒 Udało się, znad tej białej kartki stworzyłam swoją markę, założyłam firmę i przeszłam na wymarzony styl pracy.
🍒 Ale co wydarzyło się NAJWAŻNIEJSZEGO? Uwierzyłam w swoją SPRAWCZOŚĆ, że mogę zrealizować nową ścieżkę zawodową od zera. Dziś w ogóle nie mam lęków sprzed 40. Przeciwnie. Mam 3 pomysły zawodowe dla siebie, a każdy wymaga dokształcania.
🍒 Już nie boję się, że rynek pracy mnie odrzuci, że nie dam rady czegoś się nauczyć czy zacząć od nowa. Powód jest banalny: rynek pracy NIE BĘDZIE mógł odrzucać ludzi dojrzałych, bo jest i będzie ich coraz więcej (a młodych mniej) 😊 Rynek pracy nie poradzi sobie bez ludzi 50+ i 60+."

Koniecznie zajrzyjcie na profil Autorki na IG!
Ja z niecierpliwością wypatruję kolejnych artykułów. 👀


Zdj. Canva

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak stworzyć skuteczne CV - cz.1

 Jest kwiecień 🌷i w wielu firmach zaczął się ruch kadrowy, czyli ruszyły rekrutacje. CV to pierwszy dokument, który widzi pracodawca zanim pozna nas osobiście. Dlatego warto zrobić go dobrze. Im lepiej - tym mamy większe szanse na rozmowę kwalifikacyjną. W dzisiejszym artykule - o najczęstszych błędach w CV i o tym, jak ich unikać. Dobre CV to aktualne CV. Rzecz wydaje się banalna, ale wciąż widzę dokumenty wyciągane pierwszy raz z szuflady od czasów szkoły średniej, choć już dawno po studiach... Dobre CV to CV bez błędów. I mowa tu o błędach różnego rodzaju - od ortograficznych, przez językowe, logiczne, jak i te związane z układem graficznych. Zazwyczaj tworzymy ten dokument w komputerze, gdzie są dostępne m.in. programy do sprawdzania pisowni. Dlatego nawet osoby z dysleksją mogą oddać CV bez błędów ortograficznych. Ważne jest też, żeby nie pisać pełnych zdań. To nie miejsce na to. Przy wielu zgłoszeniach pracodawca ma ok. 4-6 sekund na zapoznanie się z dokumentami. Jeśli ma przed